חזור ל קריירה בנדל"ן

עולם הנדל"ן בתל אביב

עולם תיווך הנדל"ן על קצה המזלג

מעבר לדרישות הטכניות (רישיון תיווך) והדרישות המקצועיות (הכשרה וידע), תחום התיווך פותח בפניך מספר אפיקי הצטרפות, בהתאם לשאיפותיך, כישוריך, ורצונותיך. כל אחת מהאופציות טומנת בחובה יתרונות וחסרונות, ומטרתנו היא לנסות לעזור לך לעשות סדר בעולם מורכב זה.

הצטרפות לרי/מקס אושן
נפרט בהרחבה בהמשך, אך בשתי מילים: משרד תיווך זכייני בתל אביב המהווה חלק מרשת רי/מקס – רשת התיווך הגדולה בישראל, והמחפש סוכני נדל"ן מעולים במודל של עצמאות מלאה.
יתרונות: משרד מרובה סוכנים המאפשר פוטנציאל שיתופי פעולה רבים, חניכה והדרכה אינטנסיביות, מערכות טכנולוגיות מתקדמות, שימוש במותג מספר 1 בתחום התיווך בישראל
חסרונות: צורך ביכולת הנעה עצמית מתמדת, הכרח להשקעה בעסק בשלבי ההקמה ובאופן שוטף, סביבה מקצוענית ללא פשרות
מתאים ל: רי/מקס אושן אינה מתאימה לכל אחד. רגע אחד…

מה זאת אומרת "רי/מקס אושן אינה מתאימה לכל אחד"???

בניגוד לארגונים המנסים לשכנע אותך כי הם הכתובת המושלמת עבורך, חשוב לנו לפנות אליך באופן כן ואמיתי, ולהסביר מדוע רי/מקס אושן אינה מתאימה לכל אחד. אנו מחפשים סוכני נדל"ן המאגדים בתוכם מספר תכונות קריטיות.
אנו מחפשים אנשי עבודה המוכנים להתחייב ולהתמסר להקמת עסק משגשג במסגרת משרדנו, אנו מחפשים אנשים בעלי חוסן מנטאלי המבינים את האתגרים הכרוכים בבנייה של עסק חדש, אנו מחפשים אנשים בעלי תודעת שירות יוצאת הדופן שאוהבים לשמח את הזולת, אנו מחפשים אנשים עם דרייב בלתי מתפשר ותשוקה אינטנסיבית להצלחה, ואנו בהחלט מחפשים אנשים שיהיה לנו כיף לעבוד איתם כחלק מצוות המשרד.
מכלול תכונות אלו אינו קיים אצל כל אדם, אך אין זה אומר שלא יוכל להצליח בכיוונים אחרים שפורטו לעיל. אנחנו מאחלים הצלחה לכל מי שמצטרף לעולם תיווך הנדל"ן, ולא משנה באיזה אופן או צורה.
אבל, אם יש לך את התכונות הללו ועוד, אנו מרגישים כי זוהי חובתך לעצמך לקרוא בעמודים הבאים אודות הפלטפורמה הייחודית ורבת העוצמה שרי/מקס אושן מציעה לך.
יתכן מאד ואנחנו הבית שיוכל לסייע לך להגשים את השאיפות והרצונות אשר בשמם בחרת לשקול ולהצטרף לתחום התיווך, כי רי/מקס אושן גאה להיות הבית של הסוכנים הטובים ביותר!!

עבודה כעצמאי מהבית
קיימים מתווכים בארץ העובדים באופן פרטי כמשרד של איש אחד, ואף עושים זאת מביתם ללא פתיחת משרד פיזי.
יתרונות: עלות נמוכה, כניסה מיידית לתחום
חסרונות: תדמית של חוסר מקצוענות, העדר מיתוג, קושי בגיוס לקוחות
מתאים ל: מי שרואה את העיסוק בתיווך כתחביב או כהשלמת הכנסה ומוכן להסתפק בעסק לא יציב ובביצוע עסקאות "פעם ב…"

הקמת משרד עצמאי
מתווכים רבים מתחילים את דרכם בהקמת משרד קטן תחת מותג חדש ועצמאי, במטרה לייצר עבור עצמם מקום עבודה פיזי ומנטאלי.
יתרונות: תחילת תהליך של בניית מותג ושם, תדמית רצינית מול לקוחות, נוחות בעבודה
חסרונות: עלות הקמה גבוהה, עלויות שוטפות גבוהות, תהליך מיתוג מאפס, יחס סיכוי-סיכון מאתגר
מתאים ל: מי שיש ברשותו הון עצמי לא מבוטל, אורך נשימה כלכלי, מוכנות לעבודה קשה ביותר מסביב לשעון, בעל שאיפות למקצוענות והתאמה לסביבת עבודה משרדית עם צוות קטן (אם בכלל).

הצטרפות למשרד עצמאי כסוכן
מרבית המשרדים העצמאיים בארץ אינם מחפשים לצרף לשורותיהם סוכני נדל"ן רבים, אך תמיד ניתן למצוא משרד מקומי שפתוח לאופציה זו. מודל העבודה הוא כמעט תמיד כעצמאי בתוך המשרד, כלומר פרילנסר המרוויח את פרנסתו מתוך עמלות התיווך הנגבות בעסקאות שלו.
יתרונות: עלויות הקמה נמוכות, מיקום פיזי לעבודה, למידה מניסיונו של הבעלים
חסרונות: יש לבדוק היטב את רמת המקצוענות של בעלי המשרד, את הערך המוסף שהסוכן מרוויח מהמשרד, את האפשרות לשיתופי פעולה מחוץ למשרד, ואת השם והמוניטין (החיובי או השלילי) שהמשרד צבר
מתאים ל: מי שמחפש סביבה אינטימית וקטנה, ומוכן לתהליך בו במרבית המקרים יידרש ללמידה עצמאית מסיבית וכן במידת מה יכולת התמודדות עם תחרותיות מול בעלי המשרד.

הצטרפות לרשת כסוכן
בישראל פועלות מספר רשתות ארציות בעלות סניפים במיקומים רבים. גם במודל זה, במרבית המקרים ההצטרפות למשרד הינה כעצמאי, אך קיים מיעוט של משרדים במסגרת רשתית המציעים שכר בסיס לסוכני הנדל"ן שלהם.
יתרונות: פעילות תחת גג של מותג מוכר, אפשרות לשיתופי פעולה בתוך הרשת, צבירה של ידע ולמידה, פוטנציאל חשיפה למאגר לקוחות גדול יותר ואופציה ליצירת לידים רבים יותר
חסרונות: יש לבדוק את איכות ההכשרה ברשת, את מחויבות בעלי המשרד לצמיחה וחניכה, את העוצמה המותגית של הרשת, את הערכים המוספים שהרשת מספקת מעצם גודלה, והאם המודל העסקי של הרשת אכן מתגמל את הסוכן על הצטיינות ועשייה
מתאים ל: מי שרוצה להזדהות עם מותג, מוכן להשקעה הראשונית הנדרשת, מחפש סביבת עבודה מרובת אנשים, שואף לידע ולמקצוענות, ומוכן לחלוקת עמלות עם הרשת והמשרד כנגד הערך המוסף אותו הם מייצרים.

הצטרפות לרשת כזכיין
רשתות התיווך בישראל במרביתן מוכרות זיכיונות להפעלת משרד תיווך ברחבי הארץ. על פי רוב, ניסיון קודם בתיווך אינו מהווה דרישה מקדימה לרכישת זיכיון.
יתרונות: פוטנציאל לבניית עסק מניב לאורך שנים, שימוש במותג קיים לקידום המשרד, סביבת עבודה דינאמית ומרובת אנשים, מימוש עצמי כמנהל ומנהיג
חסרונות: צורך בהשקעה משמעותית ביותר, רמת סיכון גבוהה, הגעה לרווחים ויציבות רק לאחר זמן רב יחסית (אם בכלל)
מתאים ל: מי שברשותו לא רק הון עצמי משמעותי ביותר, אלא גם שאיפות ברורות להוביל ולהנהיג סוכני נדל"ן להצלחה, עוצמה מנטאלית ויכולת התמודדות עם משברים, ובטחון כלכלי ארוך טווח.

unnamed (1)